Що таке eSIM?

eSIM — це технологія, розроблена асоціацією GSMA. Назва розшифровується як embedded SIM, у перекладі — «вбудована SIM». Для її роботи використовуються мікропроцесор і вбудована пам’ять, які вже присутні на платі телефона. Технологія є однією з найбільш перспективних, яка в майбутньому може замінити стандартні фізичні SIM-карти. Однак, не всі країни поки що підтримують цю технологію через обмеження на законодавчому рівні.

Чому саме зараз?

Цифрова версія SIM-карти швидко стає популярною. Як передає видання The New York Times, минулого року Apple прибрала слот для SIM-карти з iPhone 14, щоб звільнити простір. Це означає, що SIM-карта, яка є ключем, що з’єднує ваш телефон з мобільними мережами, виходить зі складових телефонів Apple.

Можна очікувати, що згодом і виробники інших телефонів, такі як Samsung та Google, також повністю перейдуть на цифрову SIM-карту, вбудовану в чіп телефону, яку можна активувати з будь-яким сервісним планом будь-якої мобільної мережі.

«Подобається нам це, чи ні, це неминуче, — сказав Роджер Ентнер, експерт з телекомунікацій і засновник дослідницької фірми Recon Analytics, про технологію eSIM.

Але цей крок насправді не стосується лише Apple. Федеральна комісія зі зв’язку США також підтримує технологію eSIM, оскільки вона спрощує перехід до іншого оператора, використовуючи програмне забезпечення замість походу до магазину за фізичною SIM-картою. 

Як передає сайт компанії Kyivstar, ви можете підключити тариф для eSIM на свій планшет і мати постійний доступ до мобільного зв’язку замість Wi-Fi. Щодо смартгодинників, то зараз встановити електронну SIM-карту на Apple Watch поки неможливо. А от на деяких моделях Samsung Galaxy ця функція доступна. Це стосується  гаджетів, які підтримують eSIM та сертифіковані в Україні.

Сайт Lifecell наводить перелік пристроїв з підтримкою eSIM

Samsung смартфони

Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra; Galaxy S21 / S21+ / S21 Ultra; Galaxy S22 / S22+ / S22 Ultra; Galaxy S23 / S23+ / S23 Ultra; Galaxy Note20 / Note20 Ultra; Galaxy Fold / Fold2 / Fold3 / Fold4; Galaxy Z Flip / Z Flip3 / Z Flip4

Apple смартфони

iPhone XS / XS Max; iPhone XR; iPhone 11 / 11 Pro / 11 Pro Max; iPhone SE 2020 / SE 2022; iPhone 12 / 12 mini / 12 Pro / 12 Pro Max; iPhone 13 / 13 mini / 13 Pro / 13 Pro Max; iPhone 14 / 14 Plus / 14 Pro / 14 Pro Max

Google смартфони

Google Pixel 3 / Pixel 3 XL; Google Pixel 4 / Pixel 4 XL; Google Pixel 5 / Pixel 5a; Google Pixel 6 / Pixel 6 Pro / Pixel 6a; Google Pixel 7 / Pixel 7 Pro

Смартфони інших брендів

Xiaomi 12T Pro; Huawei P40 / P40 Pro; Microsoft Surface Pro; Motorola RAZR 2019 / 2022

Apple планшети та ноутбуки

iPad Pro 11-inch (1st generation), iPad Pro 11-inch (2nd generation), iPad Pro 12.9-inch (3rd generation), iPad Pro 12.9-inch (4th generation),iPad Air (3rd generation), iPad (7th generation), iPad mini (5th generation)

Смартгодинники

Xiaomi Mi Watch; Huawei Watch 3; Google Pixel Watch; Samsung Galaxy Watch3 LTE; Samsung Galaxy Watch4 LTE / Watch4 Classic LTE; Samsung Galaxy Watch5 LTE / Watch5 Pro LTE

Переваги електронної SIM-карти

  • З eSIM можна підключити кілька номерів на один смартфон без потреби в додаткових картках та слотах. 
  • Безпека. У разі крадіжки телефона картка eSIM швидко блокується, а номер можна легко відновити та використовувати на іншому смартфоні. Це перешкодить зловмисникам отримати доступ до рахунків, захищених двофакторною автентифікацією.
  • Ще одна приємна річ полягає в тому, що ви можете придбати план і налаштувати його на своєму телефоні задовго до подорожі, а потім активувати його, коли прибудете на місце призначення.

Недоліки

Як це зазвичай буває з новою технологією, є й недоліки. 

  • Активація плану в іноземній мережі з використанням eSIM не є настільки простою, як вставити іншу SIM-карту в телефон. Процес буде особливо складним для тих, хто не дуже дружить з технологіями.
  • Також є питання конфіденційності. Чимало постачальників послуг eSIM пропонують додатки, які збирають ваші дані для цілей відстеження. Тому таким додаткам варто давати необхідний мінімум із дозволів, не дозволяючи стежити за вашими діями. Також не варто входити у застосунок за допомогою сторонніх сайтів, таких як Facebook і Google. Користувачі Apple також можуть натиснути “Застосунок не відстежувати”, коли вперше відкривають додаток eSIM.

Висновки

В цілому, переваги eSIM переважають недоліки. Подорожі зі смартфонами з фізичними SIM-картами були не завжди зручними, оскільки потрібно було носити шпильку для висунення слота картки, а також перейматися тим, аби не випустити з рук маленьку SIM-карту та не загубити.

Після завершення подорожі з використанням послуг eSIM все, що потрібно зробити, — це повернутися до налаштувань телефону та ввімкнути внутрішню лінію телефону. Ця простота і впевненість роблять eSIM вартою всіх зусиль.